Вкарване на моите мравки Работа

.. мравки един път. Много съм доволна, изчезнаха след това пръскане. Ако някога се появят отново, ще се доверя на фирмата.още...

Майките запазват в себе си спермата и оплождат яйцата на етапи, селективно. Една царица може да пази яйцата си непокътнати години наред, до подходящ момент.

Ето защо, преди да преминем към конкретни методи за справяне с тях, ще разкрием важни неща за тези насекоми, тяхното поведение и особености.

Освен с антенки и очи, мравката общува изключително чрез феромони. Тези вещества се изпускат от коремните жлези и оставят за другите информация, която служи едновременно за личен документ и пълна описание на околната среда. По този феромон другите разбират пола, кастата на мравката, сигнал за заплаха, маркирана писта за храна, вода, здравен картон и др. Всяка мравка разполага с хранително хоботче с мощни челюсти (мандибули). Челюстите са специализирани при видовете и кастите, а основно служат за рязане, дъвкане, трошене или атака. Коремът съдържа две отделения за храна. Едното се ползва от мравката за смилане, а другото е като раница, в които храната се складира за да се занесе до мравуняка. За разлика от повечето насекоми, мравката има силно стеснение в кръста. Талията се състои от две полуфиксирани части и е много гъвкава. Тази структура позволява подвижност и бързо обръщане на посоката, важно за подземния живот или внезапна смяна в пътя за колонията. Някои мравки имат жила, разположени на задниците си, за атака и защита от нападатели.

Животинското царство се характеризира с това, че не съществува по един вид от всяко от животните, а няколко от тях.

Те нямат и уши. Чуват като използват вибрациите. Чуването става чрез орган, разположен под коляното.

През последния етап на развитието си мравката не расте. Когато вече са се създали нови работнички, майката няма никакви отговорности, освен да снася яйца, за да се увеличава популацията.

Някои се обвиват с пашкули. След време те потъмняват, а в задната част се образува петното, което показва, че храносмилателната система е оформена.

Благодарности за бързото и качествено обслужване на фирма Превента- ДДД.Персонала е вежлив и компетентен. Препоръчвам!

Един от най-добрите начини за предпазване от мравки изобщо не включва закупуването на никакви продукти за борба с вредителите – просто се уверете, че сте почистили всякакви хранителни отпадъци! Мравките ще ядат почти всичко, но са особено запалени по сладките неща. Всякакви разлети безалкохолни напитки или бира, мръсни чинии или използвани кутии за храна за вкъщи трябва да бъдат почистени или изхвърлени по Мравки подходящ начин.

Домашните средства са не само лесно достъпни, но и често се оказват по-бюджетен вариант за борба с мравките. Освен това са много по-безопасни както за нас, така и за нашите домашни любимци и за околната среда.

Както споменахме по-горе, денят на летящите мравки е, когато милиони мъжки мравки напускат гнездата си, за да се чифтосват с млади кралици. Обикновено се случва около юли или август всяка година и се случва приблизително по едно и също време в цялата страна. След като мравките се чифтосват, кралицата отива да засели собствената си нова колония.

Повечето от животинските видове, които определяме като вредители, хапят (комари, кърлежи, бълхи), жилят (оси, стършели) и/или разпространяват опасни болести (хлебарки, кърлежи, комари), или поне пръскат зловония (миризливки).

следвайте стриктно инструкциите за употреба и безопасност. Трябва обаче да знаете, че тези препарати най-често не решават трайно проблема с мравките.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Вкарване на моите мравки Работа”

Leave a Reply

Gravatar